Fotografování miminek

Na focení miminka se prosím objednávejte již v těhotenství. Tímto předobjednáním si Vás zapíšu a přesný termín doladíme, až bude miminko na světě. Miminka fotím mezi 4. a 14. dnem od narození, proto mi prosím dejte vědět co nejdříve, abychom děťátko stihli zachytit tak, jak už nikdy nebude vypadat.

Mohu zvěčnit první dny Vašeho miminka?

Proč jít na focení s miminkem ke mně?

 • Jsem trpělivá a focení uzpůsobuji potřebám rodičů, miminek i jejich sourozenců.
 • Ráda Vám nafotím fotky jak miminka, tak celé rodiny.
 • Respektuji Vaše přání a preference.
 • Mám zkušenost již s několika sty nafocených miminek.
 • Můžete parkovat hned před ateliérem, takže nemusíte s autosedačkou chodit daleko.

Informace o fotografování miminek

Focení miminek probíhá mezi 4. a 14. dnem od narození (pokud nejde o nedonošené miminko, tj. narozené do konce 37. týdne těhotenství). Pište mi prosím, jestli čekáte holčičku nebo chlapečka a jaké jsou vaše oblíbené (nebo neoblíbené) barvičky.

Novorozeňátka fotografování většinou prospí. V pozdějším věku sice miminka dovedou spinkat tvrdě, ale během focení by byla neklidná.

Maminky si během fotografování odpočinou, protože s miminkem manipuluji sama. Mám s tím zkušenosti a je to příjemné pro všechny. Maminka si může číst, prohlížet si fotoalba, která mám v ateliéru, dát si čaj…

Doba focení
Focení trvá 2–3 hodiny – podle toho, jak dobře miminko spolupracuje. Focení začínáme společnými fotografiemi, po kterých může tatínek se sourozenci z ateliéru odejít. Často posílám tatínka se staršími sourozenci na nedaleké dětské hřiště, kde si čas společně užijí.

Teplo
V ateliéru topím na 27 °C, protože ještě před pár dny bylo miminko u maminky ve 37 °C. Proto si maminky vezměte spíše lehčí oblečení.

Co s sebou
Světlé, formálnější oblečení pro všechny fotografované (kromě miminka). Pro tatínky a bratříčky miminka doporučuji bílou košili s dlouhým rukávem, pro maminky bílou halenku, šaty… Boty nejsou na focení potřeba. Oblečení pro novorozeňátko mám a pro sestřičky miminka ráda zapůjčím šatičky.

Před focením nezapomeňte na úpravu nehtů – nemusí být gelové apod., stačí jen čisté, hezky střižené…

Vlasy maminek a sestřiček miminka vypadají nejlépe rozpuštěné.

Pro miminko: dudlík (focení s ním je o dost snazší, miminko je při dudlání klidnější) a dostatek umělého mlíčka, jestliže nemáte dostatek mateřského.

Před focením
Před focením prosím miminko neolejíčkujte a nečešte mu vlásky kartáčkem. Roztomile rozlétané vlásky vypadají na fotkách lépe než učesané.

Doba dodání fotografií
Náhledy zasílám do 5 pracovních dnů. V galerii si srdíčkem označíte, které fotografie budete chtít upravit a až budete mít vybráno, dejte mi prosím vědět. Náhledy jsou zmenšené, nejsou nijak upravené a neslouží k dalšímu šíření, stahování apod. Neupravené fotografie neposkytuji, proto je po mně prosím ani nežádejte.

Úprava zahrnuje korekci barev, retuš pleti, ořez, tónování. V rámci standardní postprodukce výrazně neupravuji tělesné proporce, vrásky, dětské tetovačky… Tyto úpravy jsou účtovány navíc dle ceníku.

Světlost/tmavost, barevný nádech a fotografický styl není možné reklamovat ani v elektronické, ani tištěné podobě. Důvodem k reklamaci fotografií není nespokojenost s vlastním vzhledem.

Upravené fotografie posílám do 4 týdnů od doby, kdy mi pošlete svůj výběr k úpravě. Doba dodání se liší dle aktuální vytíženosti. Expresní zpracování do 3 až 5 pracovních dnů (dle počtu fotografií) je zpoplatněno částkou 3 000 Kč. Fotografie zasílám elektronicky přes Google Drive a systém tiskárny Dastax.cz, kde máte přes můj odkaz 10% slevu na tisk.

Platba

Pouze převodem na účet. Po focení Vám zašlu náhledy fotografií. Platba proběhne po Vašem výběru z náhledů. Ceník focení miminek:

Focení miminek v ateliéru

 • 2–3 hodiny focení
 • 10 upravených fotografií v el. podobě

4 000 Kč

Focení miminek u Vás doma

 • 2–3 hodiny focení
 • 15 upravených fotografií v el. podobě
 • doprava do 25 km od Mikulova

6 000 Kč

Fotografie miminka navíc

 • Z náhledů si můžete vybrat fotografií více, než je v základním balíčku

300 Kč/ks

Mohu vyfotit Vaše novorozeňátko tak, jak už nikdy nebude vypadat?

Co mám dělat, když na focení nemohu dorazit
Dejte mi prosím co nejdříve vědět. Důvody můžete mít jakékoliv. Když to bude možné a budete mít zájem, můžeme se dohodnout na náhradním termínu.

Chci focení miminka, ale nechci s ním nikam jezdit. Co teď?
Ráda za Vámi přijedu i domů. S sebou vezmu vše potřebné i pro focení miminka samotného, ale spíše se budu soustředit na přirozené focení miminka s rodiči. Tento styl je od ateliérových fotek odlišný. Rozhodnutí mezi focením doma a v ateliéru je těžké, protože obě varianty mají svá pro i proti. Proto mi stačí, když mi Vaše rozhodnutí napíšete až po porodu, kdy se budeme domlouvat na přesném termínu focení.

Kde se nachází ateliér

Ateliér se nachází na adrese Přehradní 209, 692 01 Pavlov. Je to asi 100 metrů od autobusové zastávky (velká křižovatka, na které je i COOP, dětské hřiště…), ve slepé ulici. Orientačním bodem může být Autoservis Michna, který je naproti přes silnici. Ateliér je v rodinném domě šedohnědé barvy. Na focení se prosím dostavte včas. Jestliže budete mít zpoždění, napište mi prosím SMS na číslo 736 124 129.

Věřím, že jste v textu výše našli odpovědi na otázky ohledně focení. Kdyby Vás však cokoliv napadlo, neváhejte mi napsat. Těším se na naše setkání, H.

Objednáním na focení souhlasíte s mými postupy popsanými výše, fotografickým stylem a ceníkem.