Fotografování těhotenství

Těhotenské focení probíhá obvykle mezi 33.–37. týdnem těhotenství. Pro objednání mi prosím pište cca ve 30. týdnu těhotenství. Při objednání mi prosím napište i to, jestli máte zájem i o líčení a jestli chcete fotit v ateliéru, exteriéru nebo jestli budeme kombinovat obě varianty. Obojí má své kouzlo, proto jsem ráda, když nejdříve fotíme v ateliéru a poté se přesuneme do exteriéru.

Dovolte mi vyfotografovat jedinečné období Vašeho života.

Informace o fotografování těhotenství

Jestliže máte zájem jen o focení ateliérové, můžeme se dohodnout na focení v téměř jakékoliv denní době (ideálně v době, kdy je dostatek denního světla, tj. cca hodinu od východu sluníčka až do hodiny před západem sluníčka). 

V případě exteriérového focení je nejlepší tzv. zlatá hodinka – čas hodinu a méně po východu a před západem sluníčka. Protože se měkké světlo na fotografii opravdu hodně podepíše, je exteriérové možné pouze v odpoledních/večerních hodinách (dle ročního období). 

Na focení můžete přijet buď sama nebo s partnerem, dítětem, domácím mazlíčkem… Na těhotenské fotografii bude vypadat pěkně, pokud budou na fotce všichni sladění. Ideální jsou pastelové nebo přírodní kombinace barev (podle ročního období). Vyvarujte se prosím trikům s velkými rušivými nápisy, obrázky a vzory. U tatínků vypadá mnohem lépe jednobarevná košile (případně tričko) a maminkám více sluší šaty (jednobarevné, menší květinové vzory, krajkové…) a v zimním období při exteriérovém focení neuděláte chybu svetrem, ve kterém vynikne bříško, legínami, kabátkem… Nebojte si vzít kombinací více a přijet můžete klidně s kufrem. Zatím nikdy nikdo nelitoval kousků oblečení, které si vzal navíc a nevyužil, ale litují toho, co nechali doma. V ateliérku mám šaty, které si můžete na focení půjčit. 

Focení včetně převlékání a případného přesunu z ateliéru ven trvá cca hodinu až hodinu a půl. V případě líčení vizážistkou je čas o hodinu delší. 

Do tří dnů po focení Vám zašlu odkaz na náhledy. 

Náhledy jsou neupravené, zmenšené a opatřené vodoznakem. Nejsou určené pro další šíření ani tisk, jsou jen pro výběr k úpravě.  Jejich stahování a šíření je zakázáno autorským zákonem č. 121/2000 sb. 

Fotky k úpravě si vybíráte v náhledové galerii, kde najdete i informace k platbě.

Doba dodání upravených fotografií je 3–5 týdnů od výběru z náhledů a uhrazení platby na účet.

Jestliže potřebujete fotografie dříve, je možné je zhotovit v el. podobě do 5 dnů od zaslání náhledů za příplatek 1 500 Kč. 

Úprava zahrnuje korekci barev, retuš pleti (pupínky, jizvičky…), ořez, tónování. V rámci standardní postprodukce výrazně neupravuji tělesné proporce, vrásky, dětské tetovačky… Tyto úpravy jsou účtovány navíc dle ceníku. 

Neupravené fotografie neposkytuji v žádné podobě ani formátu. 

U fotografií v el. podobě zachovávám původní poměr stran 2:3 a zasílám je ve formátu JPG. 

Světlost/tmavost, barevný nádech a fotografický styl není možné reklamovat ani v elektronické, ani tištěné podobě. Důvodem k reklamaci fotografií není nespokojenost s vlastním vzhledem. 

Co mám dělat, když na focení nemohu dorazit?

Dejte mi prosím co nejdříve vědět. Důvody můžete mít jakékoliv a hlavu Vám za zrušení focení neutrhnu a když to bude možné a budete mít zájem, můžeme se dohodnout na náhradním termínu. 

Co ještě si nesmíme zapomenout vzít na focení?

Hooodně dobré nálady! Bez ní by to nešlo. 🙂 A na venkovní focení přípravek proti klíšťatům.

Platba

Pouze převodem na účet. Po focení Vám zašlu náhledy fotografií. Platba proběhne po Vašem výběru z náhledů. Ceník těhotenského focení:

Ceník focení těhotenství

V ateliéru či exteriéru
5 fotografií v el. podobě dle Vašeho výběru 
Zapůjčení šatů pro nastávající maminku 
Možnost líčení + lehké úpravy vlasů (+ 1 500 Kč – při objednání focení prosím napište, jestli máte o líčení zájem) 

Cena: 3 000 Kč 
Každá další fotografie: 300 Kč

Kde se nachází ateliér

Ateliér se nachází na adrese Přehradní 209, 692 01 Pavlov. Je to asi 100 metrů od autobusové zastávky (velká křižovatka, na které je i COOP, dětské hřiště…), ve slepé ulici. Orientačním bodem může být Autoservis Michna, který je naproti přes silnici. Ateliér je v rodinném domě šedohnědé barvy. Na focení se prosím dostavte včas. Jestliže budete mít zpoždění, napište mi prosím SMS na číslo 736 124 129.

Věřím, že jste v textu výše našli odpovědi na otázky ohledně focení. Kdyby Vás však cokoliv napadlo, neváhejte mi napsat. Těším se na naše setkání, H.

Objednáním na focení souhlasíte s mými postupy popsanými výše, fotografickým stylem a ceníkem.