Ostatní focení

Párové, boudoir, rodinné…

Objednáním na focení souhlasíte s mými postupy popsanými níže, fotografickým stylem, ceníkem a s VOP.

Při objednání mi prosím napište, jestli chcete fotit v ateliéru, exteriéru nebo jestli budeme kombinovat obě varianty. Obojí má své kouzlo, proto jsem ráda, když nejdříve fotíme v ateliéru a poté se přesuneme do exteriéru. 

Před focením doporučuji zvážit možnost nalíčení a úpravy vlasů profesionální vizážistkou – ráda Vám tuto službu domluvím s některou ze svých ověřených vizážistek. V tomto případě se však hradí nevratný rezervační poplatek 500 Kč na předem dohodnutý termín a tato částka Vám bude odečtena z celkové ceny líčení + lehké úpravy vlasů (celková cena je 1 000 Kč za osobu). Při objednání na focení mi prosím napište, zda máte o tuto možnost zájem. 

Jestliže máte zájem jen o focení ateliérové, můžeme se dohodnout na focení v téměř jakékoliv denní době (ideálně v době, kdy je dostatek denního světla, tj. cca hodinu od východu sluníčka až do hodiny před západem sluníčka). 

V případě exteriérového focení je nejlepší tzv. zlatá hodinka – čas hodinu a méně po východu a před západem sluníčka. Protože se měkké světlo na fotografii opravdu hodně podepíše, je exteriérové možné pouze v odpoledních/večerních hodinách (dle ročního období). 

Do exteriéru navíc doporučuji s sebou přibalit přípravek proti klíšťatům. Sice jsem jej nikdy nevyužila a i při mé oblibě focení v trávě se mně i mým klientům zatím klíšťata vyhýbají, ale bohužel nemohu zaručit, že se nepřisají právě na Vás. 

Na focení můžete přijet sami, s dětmi, s domácím mazlíčkem… Na fotografii bude vypadat pěkně, pokud budou na fotce všichni sladění. Ideální jsou pastelové nebo přírodní kombinace barev (podle ročního období). Vyvarujte se prosím trikům s velkými rušivými nápisy, obrázky a vzory. U mužů vypadá mnohem lépe jednobarevná košile (případně tričko) a ženám více sluší šaty (jednobarevné, menší květinové vzory, krajkové…) a v zimním období při exteriérovém focení neuděláte chybu svetrem s legínami, kabátkem, šálou, rukavicemi… Nebojte si vzít kombinací více a přijet můžete klidně s kufrem. Zatím nikdy nikdo nelitoval kousků oblečení, které si vzal navíc a nevyužil, ale litují toho, co nechali doma. 

Focení včetně převlékání a případného přesunu z ateliéru ven trvá cca hodinu až hodinu a půl. V případě líčení vizážistkou je čas o hodinu delší. 

Do tří dnů po focení Vám zašlu odkaz na náhledy. Při souhlasu se zveřejněním fotografií dostanete k náhledům i jednu upravenou fotografii dle mého výběru zdarma. 

Náhledy jsou neupravené, zmenšené a opatřené vodoznakem. Nejsou určené pro další šíření ani tisk, jsou jen pro výběr k úpravě.  Jejich stahování a šíření je zakázáno autorským zákonem č 121/2000 sb. 

Fotky k úpravě si vybíráte označením klikem na srdíčko. Po prvním označení budete systémem dotázáni na Váš e-mail. Až budete mít fotky vybrány, napište mi prosím zprávu, ať vím, že je výběr finální. Následně pošlu platební údaje. Fotografie začnu upravovat po připsání platby na účet a odkaz na galerii upravených fotografií Vám zašlu přes Google Drive do 2–3 týdnů od platby. 

Jestliže potřebujete fotografie dříve, je možné je zhotovit v el. podobě do 5 dnů od zaslání náhledů za příplatek 1 500 Kč. 

Úprava zahrnuje korekci barev, retuš pleti (pupínky, jizvičky…), ořez, tónování. V rámci standardní postprodukce výrazně neupravuji tělesné proporce, vrásky, dětské tetovačky… Tyto úpravy jsou účtovány navíc dle ceníku. 

Neupravené fotografie neposkytuji v žádné podobě ani formátu. 

U fotografií v el. podobě zachovávám původní poměr stran 2:3 a zasílám je ve formátu JPG. 

Světlost/tmavost, barevný nádech a fotografický styl není možné reklamovat ani v elektronické, ani tištěné podobě. Důvodem k reklamaci fotografií není nespokojenost s vlastním vzhledem. 

Co mám dělat, když na focení nemohu dorazit?

Dejte mi prosím co nejdříve vědět. Důvody můžete mít jakékoliv a hlavu Vám za zrušení focení neutrhnu a když to bude možné a budete mít zájem, můžeme se dohodnout na náhradním termínu. 

Mám rezervované focení i s vizážistkou. Kde bude probíhat líčení?

Vizážistka přijede do ateliéru, kde Vás nalíčí a upraví Vám vlasy (žehlením nebo kulmováním). Na focení prosím přijeďte s umytými suchými vlasy a s odlíčenou pletí. 

Kde se nachází ateliér?

Na adrese Přehradní 209, 692 01 Pavlov. Asi 120 metrů od autobusové zastávky a obchodu COOP. Rodinný domek, ve kterém se ateliér nachází, má šedohnědou barvu. V ulici jej najdete po levé straně (když pojedete směrem dolů). Orientačním bodem může být autoservis Michna, který je naproti přes silnici. 

Jestliže se díváte na Mapy.cz, nelekejte se, že dům vypadá jinak, než píšu. Na těchto mapách má starou žlutou fasádu. 

Kde se fotí v exteriéru?

Oblíbených míst mám asi deset, všechny v okolí Mikulova. Kde budeme nakonec fotit Vám upřesním pár dnů před focením. (Podle toho, jestli je sucho nebo mokro na příjezdové cestě, jestli má oblíbená louka je nebo není posečená…)

Co si nesmíme zapomenout vzít na focení?

Hooodně dobré nálady! Bez ní by to nešlo. 🙂 

Věřím, že v textu najdete odpovědi na otázky ohledně focení. Kdyby Vás však cokoliv napadlo, neváhejte mi napsat. Těším se na naše setkání, H.

Objednat focení