Focení novorozeňátek

Objednáním na focení souhlasíte s mými postupy popsanými níže, fotografickým stylem, ceníkem a s VOP.

Na novorozenecké focení se prosím objednávejte již v těhotenství. Tímto předobjednáním si Vás zapíšu „na neurčito“ a přesný termín doladíme, až bude miminko na světě. Pro určení přesného termínu focení mi dejte vědět již z porodnice.

Objednat focení

Věřím, že v textu níže najdete odpovědi na otázky ohledně focení. Kdyby Vás však cokoliv napadlo, neváhejte mi napsat. Těším se na naše setkání, H.

Informace pro zájemce o novorozenecké focení:

Focení novorozenců probíhá mezi 4. a 14. dnem od narození (pokud nejde o nedonošené miminko, tj. narozené do konce 37. týdne těhotenství). Pro objednání mi prosím pište už v těhotenství pro zapsání „na neurčito“ a následně z porodnice pro dohodnutí přesného termínu. Pište mi prosím vždy pohlaví a také preferované barvy aranže (pokusím se co nejvíce přizpůsobit). 

Při focení využívám spavosti a klidu miminek. V pozdějším věku sice miminka dovedou spinkat tvrdě, ale budí se a nejsou klidná, když s nimi manipuluji. 

S miminkem si po celou dobu focení manipuluji sama, aby si maminka co nejvíce odpočinula. Jestliže to není nezbytně nutné, nic po ní nechci – může si číst, kochat se fotorekvizitami, prohlížet si fotoalba, která mám v ateliéru…

Pro perfektní výsledek je důležité, abyste mi důvěřovali. Pokud se Vám cokoliv nebude zdát, dejte mi to prosím ihned vědět. Každá situace se dá řešit a ráda Vám vysvětlím, co a proč dělám.

Doba focení

Focení trvá 2–4 hodiny – podle toho, jak dobře miminko spolupracuje. Focení začínáme společnými fotografiemi, po kterých může tatínek s ostatními z ateliéru odejít (tedy kromě maminky a miminka) a pak se pro ně vrátit. Často posílám tatínky se staršími sourozenci miminka na nedaleké hřiště, kde tento čas zvládnou strávit.

Teplo

V ateliéru topím na 27–28 °C. Ještě před pár dny bylo miminko u maminky v bříšku při 37 °C a při focení je většinou nahaté. Proto dbám na to, aby mu nebyla zima. Pro sebe si tedy vezměte spíše lehčí oblečení.

Co s sebou

Světlé, formálnější oblečení pro všechny fotografované (kromě miminka). Pro tatínky a bratříčky miminka doporučuji bílou košili s dlouhým rukávem, pro maminky bílou halenku, šaty… Boty nejsou na focení potřeba. Oblečení pro novorozeňátko mám a pro sestřičky miminka ráda zapůjčím šatičky.

Před focením nezapomeňte na úpravu nehtů – nemusí být gelové apod., stačí jen čisté, hezky střižené…

Vlasy maminek a sestřiček miminka vypadají nejlépe rozpuštěné.

Pro miminko: dudlík (focení s ním je o dost snazší, miminko je při dudlání klidnější) a dostatek umělého mlíčka, jestliže nemáte dostatek mateřského.
Vzhledem k době focení doporučuji, ať si s sebou vezmete dostatečně velké občerstvení. V ateliéru je k dispozici pouze voda, čaj a káva.

Před focením

Před focením prosím miminko neolejíčkujte a nečešte mu vlásky kartáčkem. Roztomile rozlétané vlásky vypadají na fotkách lépe než mastné a přejeté kartáčkem.

Doba dodání fotografií

Náhledy zasílám do 5 pracovních dnů přes galerii Pixieset. V galerii si srdíčkem označíte, které fotografie budete chtít upravit a až budete mít vybráno, dejte mi prosím vědět. Náhledy jsou zmenšené, nejsou nijak upravené a neslouží k dalšímu šíření, stahování apod. Neupravené fotografie neposkytuji, proto je po mně prosím ani nežádejte.

Upravené fotografie posílám do 2 až 4 týdnů od doby, kdy mi pošlete svůj výběr k úpravě. Doba dodání se liší dle aktuální vytíženosti. Expresní zpracování do 3 až 5 pracovních dnů (dle počtu fotografií) je zpoplatněno částkou 3 000 Kč. (Ovšem přiznávám, že jsem radši, když mohu fotografie upravovat dle pořadí, v jakém mi chodí od klientů výběry a tuto expres nabídku využijete jen v případě nezbytně nutném). Spolu s upravenými fotografiemi Vám přijde i poukaz na tisk v tiskárně Dastax.cz.

Úprava zahrnuje korekci barev, retuš pleti (pupínky, větší kusy loupající se kůže…), ořez, tónování. V rámci standardní postprodukce výrazně neupravuji tělesné proporce, vrásky, dětské tetovačky… Tyto úpravy jsou účtovány navíc dle ceníku.

Světlost/tmavost, barevný nádech a fotografický styl není možné reklamovat ani v elektronické, ani tištěné podobě. Důvodem k reklamaci fotografií není nespokojenost s vlastním vzhledem. 

Platba

Pouze převodem na účet. Po focení Vám zašlu náhledy fotografií. Platba proběhne po Vašem výběru z náhledů. Ceny najdete v aktuálním ceníku.

Co mám dělat, když na focení nemohu dorazit?

Dejte mi prosím co nejdříve vědět. Důvody můžete mít jakékoliv a hlavu Vám za zrušení focení neutrhnu, a když to bude možné a budete mít zájem, můžeme se dohodnout na náhradním termínu. 

Chci focení miminka, ale nechci s ním nikam jezdit. Co teď?

Ráda za Vámi přijedu i domů. S sebou vezmu i košíček (příp. mísu, šuplíček, apod.), wrap, nějaký obleček…, ale spíše se budu soustředit na přirozené focení miminka s rodiči. Tento styl je od ateliérových fotek odlišný. Rozhodnutí mezi focením doma a v ateliéru je těžké, protože obě varianty mají svá pro i proti. Proto mi stačí, když mi Vaše rozhodnutí napíšete až po porodu, kdy se budeme domlouvat na přesném termínu focení. 

Kde se nachází ateliér?

Ateliér se nachází na adrese Přehradní 209, 692 01 Pavlov. Je to asi 100 metrů od autobusové zastávky (velká křižovatka, na které je i COOP, dětské hřiště…), ve slepé ulici. Orientačním bodem může být Autoservis Michna, který je naproti přes silnici. Ateliér je v rodinném domě šedohnědé barvy. Parkovat můžete na kterémkoliv z míst, které před domem jsou (pokud předem neřeknu, ať neparkujete před vjezdem do garáže). Na focení se prosím nedostavujte s „časovou rezervou“ – v tomto domě nebydlím, dojíždím sem a občas se tedy může stát, že na mě klienti musí čekat, což je obzvlášť v zimě docela nepříjemné. Jestli ale budete mít zpoždění, napište mi prosím alespoň SMS na číslo 736 124 129.

Objednat focení